ZKS Stilon Gorzów


LUDZIE STILONU

W dziale tym będą sukcesywnie zamieszczane imiona i nazwiska wielu ludzi związanych z klubem, poza zawodnikami i trenerami, czyli prezesi klubu, działacze, kierownicy drużyn, i inni często "społecznie" działający, bez których ZKS Stilon nie mógłby działać przez tyle lat i utrzymywać tak wielu sekcji.

Prezesi Stilonu (1947 - 2017):

Lp. Nazwisko Lata
1. KOKORUDZ Jan 1947-49
2. MICHALSKI Aleksander 1949-51
3. LENARD Zdzisław 1951-54
4. JANKIEWICZ Czesław 1954-56
5. SUSZKO Tadeusz 1956-58
6. WYGNANIEC Jerzy 1958-61
7. PETELNICKI Janusz 1961-62
8. Suszko Tadeusz 1962-64
9. MADEJCZYK Ryszard 1964-66
10. WIŚNIEWSKI Zbigniew 1966-69
11. CZEPIEL Eugeniusz 1969-71
12. CEMPEL Franciszek 1971-73
13. Wiśniewski Zbigniew 1973-75
14. ROZESŁANIEC Karol 1975-76
15. KIEŁBASIEWICZ Janusz 1976-82
16. POGORZELSKI Andrzej 1982-92
17. MIERZYŃSKI Tadeusz 1992-96
18. GOĆWIŃSKI Andrzej 1996-03
19. KOMISAREK Sylwester 2003-11
20. STANISŁAWSKI Mariusz 2011-17

DZIAŁACZE

A

Jan Adamek, Władysław Adamkowicz, Piotr Agapow, Edward Andrzejak

B

Henryk Babij, Henryk Bajszczak, Stanisław Banaszak, Andrzej Banaś, Wincenty Barski, Bernard Bartosiak, Mirosław Bednarek, Zofia Bednarska, Stanisław Binas, Zbigniew Borczyński, Stanisław Borkowski, Wacław Borowy, Henryk Broda, Ryszard Bronisz, Romuald Brun, Roman Bukartyk, Bukian, Stefan Bulik, Romuald Buń

C

Franciszek Cempel, Zbigniew Cetnar, Jan Ciesielski, Władysław Cyran, Czesław Czekan, Kazimierz Czerwiński

D

Danuta Dolińska, Kazimierz Dziekański

F

Stefan Filak, Jan Filoda

G

Antoni Galiński, Józef Gasiński, Wojciech Gawroński, Henryk Giak, Wacław Gładecki, Waldemar Głożyński, Bronisław Głuszak, Andrzej Goćwiński, Bronisław Golczak, Wiesław Gołąb, Robert Gorbat, Jan Goszczyński, Jan Grabizna, Marian Gradowski, Bogdan Grądzielewski, Czesław Grygielewicz, Jan Grzelec, Franciszek Grzeszczuk, Mariusz Guzenda

I

Sebastian Iwaszko

J

Lech Jakubowski, Roman Jakubowski, Jerzy Jakuszyk, Czesław Jankiewicz, Aleksander Jarosz, Józef Jasiński, Aleksander Jastrzębski, Zbigniew Jelewski, Donat Juszko

K

Kazimierz Kaczmarek, Stanisław Kaczmarek, Wiesław Kaczorek, Stefan Kaczycki, Wacław Kakowski, Edward Kałużny, Andrzej Kamiński, Jerzy Kapecki, Jerzy Karaś, Kawczyński, Edward Kilanowski, Stefan Kocik, Jan Kokorudz, Zenon Kolanoś, Jan Kołakowski, Jerzy Kołodziejski, Lech Kołodziński, Sylwester Komisarek, Janusz Koperski, Jan Korniejczuk, Sławomir Kowaleczko, Bronisław Kowalewski, Leon Kowalski, Zenon Kowalski, Antoni Kozak, Tadeusz Krasicki, Jan Krasnopolski, Jacek Kryżowski, Jerzy Kućko, Maria Kulinowska, Kazimierz Kundzicz, Andrzej Kupczak

L

Stanisław Laudański, Zdzisław Lenard, Julian Leśniak, Ludomir Lewandowski, Anatol Linkiewicz, Andrzej Lis, Zdzisław Lisiecki, Wojciech Liszewski, Henryk Łużyniecki

M

Ryszard Madejczyk, Zdzisław Maliszewski, Leopold Marcinkiewicz, Mirosław Marcinkiewicz, Janusz Mazur, Sylwester Michalak, Aleksy Michalski, Leon Michalski, Eugeniusz Miecznikowski, Tadeusz Mierzyński, Władysław Migoś, Jan Minorowicz, Weronika Młot, Henryk Modzelan, Mieczysław Mrazek,

N

Aleksander Nowodworski

O

Alfons Ojdowski, Włodzimierz Olszewski

P

Jerzy Paluch, Tadeusz Paprocki, Roman Paradowski, Władysław Pariaszewski, Henryk Pawlus, Józef Pechman, Hieronim Pędziński, Leszek Pieczyński, Jan Piszczyk, Bronisław Pitak, Henryk Plutecki, Jerzy Pogorzelski, Marek Polski, Jerzy Pominkiewicz, Jacek Ponikowski, Józef Prochera, Sergiusz Protoklitow, Andrzej Przygocki, Michał Putro

R

Tadeusz Radej, Adam Ritter, Adam Rodziewicz, Ludwik Rodziewicz, Ryszard Rogalski, Karol Rozesłaniec, Ryszard Rudziński, Krzysztof Rymsza

S

Romuald Sadowski, Czesław Sajkowski, Liwiusz Sieradzki, Andrzej Siwiec, Krzysztof Siwko, Jerzy Skorwider, Stanisław Sobczyk, Jan Sokołowski, Wacław Sokołowski, Jan Sosnowski, Edward Stasik, Gabriel Staszak, Rudolf Stonawski, Tadeusz Strzałkowski, Tadeusz Stupiński, Tadeusz Suchecki, Jan Sulisz, Zenon Szarkowski, Mieczysław Szewczyk, Janusz Szlager, Edward Szmidt, Jerzy Szustak, Władysław Świątek

T

Ewa Tokarska, Konrad Tołkacz, Tadeusz Turchan, Adolf Tynfowicz

W

Stanisław Walkowiak, Zdzisław Walter, Alfred Wargin, Gerard Wesołowski, Damian Wieczorek, Janina Wierzbińska, Tadeusz Wierzbiński, Jan Więckowski, Henryk Winiecki, Zbigniew Wiśniewski, Henryk Wojciechowski, Zenon Wylęgała

Z

Irena Zagrobelna, Czesław Zawidzki, Jan Zdanowicz, Jan Znój, Jan Żukowski, Tadeusz Żygo

TRENERZY

Siatkówka

Władysław Kosowicz
Tadeusz Ficek
Emil Sieracki
Jan Śliwka
Stanisław Woźniak
Jerzy Walczak
Marian Świątek
Krzysztof Kwilecki
Ryszard Świątkiewicz
Wojciech Góra
Jerzy Gerstenkorn
Ryszard Doniek
Waldemar Kuczewski
Walery Krawczenko
Edward Radomski
Stanisław Kuryś
Hubert Wagner
Waldemar Wspaniały
Andrzej Kaczmarek
Nikołaj Mariaskin
Edward Sroka
Jacek Kuźmiński
Andrzej Stanulewicz
Maciej Kowalczuk
Jerzy Taczała
Nicola Vettori
Sławomir Gerymski
Krzysztof Kocik
Roland Dembończyk
Radosław Maciejewicz

Pływanie

Mieczysław Zagórski
Zdzisław Antonowicz
Mieczysław Moczulski
Stanisław Moczydłowski
Leszek Nowak
Wanda Zagórska
Jerzy Prokesz
Lech Lastowski
Wanda Murawiak
Leon Szyszko
Jerzy Karymow
Adam Stefaniuk
Wanda Janowska
Genowefa Białonowicz
Mirosław Kluk
Krzysztof Chojak
Krzysztof Rys
Krzysztof Sieroń
Jerzy Ćwikła

Koszykówka

Tadeusz Gawliński
Mieczysław Kuleczka
Wawrzyn Andrejew
Stefan Wołodko
Tadeusz Gronowski
Włodzimierz Ćwiertniak
Marian Gołąb
Janusz Wierzbicki
Tadeusz Aleksandrowicz
Zbigniew Andersz
Dariusz Maciejewski
Tomasz Herkt

Piłka wodna

Eugeniusz Olszewski
Ryszard Łuczak
Wiesław Załuski
Andrzej Kuś
Wojciech Jeruzal
Jacek Osiński
Sławomir Andruszkiewicz
Krzysztof Garbolewski

Tenis ziemny

Lech Radziemski
Jadwiga Dacka
Józef Tumielewicz
Aleksandra Zielewicz
Tadeusz Gronowski
Marcin Szustak
Jakub Tołkacz

Boks

Henryk Usielski
Kazimierz Maciejewski
Henryk Kisielewski
Leszek Wasilewski
Tadeusz Michalski

Piłka ręczna

Maciej Pacholak
Janusz Szopa
Andrzej Cygler
Mariusz Czubak

Hokej na lodzie

Edmund Wadzyński
Jan Wieleba
Andrzej Wołkowski

Lekkoatletyka

Stanisław Seweryński
Leon Kowalski

Kajakarstwo

Andrzej Pietruszewski

Skoki do wody

Tadeusz Budek

Szermierka

Włodzimierz Kapczyński

Tenis stołowy

Ryszard Kulczycki

Piłka nożna (uzupełnić)

Edward Wojewódzki
Mariusz Łaski
Janusz Jarema
Marian Przasnycki
Stanisław Turewicz
Krzysztof Zwoździak
Józef Żurawski
Ireneusz Kwiecień
Jerzy Polaczyński
Artur Byczkowski
Roman Mielcarek
Czesław Bielicki
Waldemar Witkowski
Piotr Lewandowski