ZKS Stilon Gorzów


2008/09

Tabela

II liga
1. Widzew Łódź (s) 34 72 55:23 - awans
2. Zagłębie Lubin (s) 34 69 68:33 - awans
3. Korona Kielce (s) 34 61 51:37 - baraż
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 59 60:29
5. Górnik Łęczna (b) 34 57 49:36
6. Znicz Pruszków 34 55 42:29
7. Flota Świnoujście (b) 34 53 43:37
8. Dolcan Ząbki (b) 34 49 45:31
9. Wisła Płock 34 47 45:43
10. Warta Poznań 34 46 44:44
11. GKS Katowice 34 44 37:42
12. Stal Stalowa Wola 34 43 33:34
13. GKS Jastrzębie 34 41 37:48 - baraż
14. Stilon Gorzów (b) 34 36 39:54 - baraż
15. Motor Lublin 34 32 21:36
16. Tur Turek 34 30 29:56 - spadek 
17. Odra Opole 34 25 22:51 - spadek
18. Kmita Zabierzów 34 21 11:57 - spadek

Kolejność spotkań

Korona Kielce - Stilon Gorzów 3:0
Zagłębie Lubin - Stilon Gorzów 5:2 Drozdowicz 2
Stilon Gorzów - Flota Świnoujście 0:1
Dolcan Ząbki - Stilon Gorzów 1:1 Drozdowicz
Stilon Gorzów - Kmita Zabierzów 1:2 Drozdowicz
Stilon Gorzów - Górnik Łęczna 2:1 Ruszkul, Drozdowicz
Widzew Łódź - Stilon Gorzów 3:0
Stilon Gorzów - Stal Stalowa Wola 3:0 Więckowski, Malinowski, Sawala
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stilon Gorzów 0:0
Stilon Gorzów - GKS Jastrzębie 1:0 Drozdowicz
Tur Turek - Stilon Gorzów 0:0
Stilon Gorzów - GKS Katowice 2:0 Malinowski, Drozdowicz
Znicz Pruszków - Stilon Gorzów 4:0
Stilon Gorzów - Wisła Płock 0:5
Odra Opole - Stilon Gorzów 1:0
Stilon Gorzów - Warta Poznań 0:2
Motor Lublin - Stilon Gorzów 0:2 Malinowski, Ruszkul
Stilon Gorzów - Korona Kielce 0:2
Stilon Gorzów - Zagłębie Lubin 2:2 Drozdowicz, Maliszewski 
Flota Świnoujście - Stilon Gorzów 2:0
Stilon Gorzów - Dolcan Ząbki 1:2 Sawala
Kmita Zabierzów - Stilon Gorzów 0:3 wo.
Górnik Łęczna - Stilon Gorzów 1:1 Traore
Stilon Gorzów - Widzew Łódź 1:1 Cieciura
Stal Stalowa Wola - Stilon Gorzów 2:1 Traore
Stilon Gorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3
GKS Jastrzębie - Stilon Gorzów 2:1 Traore
Stilon Gorzów - Tur Turek 2:2 Piątkowski, Kaczorowski
GKS Katowice - Stilon Gorzów 1:1 Cieciura
Stilon Gorzów - Znicz Pruszków 0:0
Wisła Płock - Stilon Gorzów 3:2 Traore, Piątkowski
Stilon Gorzów - Odra Opole 2:1 Piątkowski, Traore
Warta Poznań - Stilon Gorzów 1:2 Traore, Drozdowicz
Stilon Gorzów - Motor Lublin 6:1 Drozdowicz 3, Traore 2, Maliszewski

Mecz Zagłębie - Stilon rozegrano w Polkowicach. 
Mecz Dolcan - Stilon rozegrano w Nowym Dworze Mazowieckim.
Mecz Górnik - Stilon odbył się "na raty": drugą połowę rozegrano - po awarii sztucznego oświetlenia - dzień później.
Mecz GKS K. - Stilon rozegrano w Jaworznie.

Po zakończeniu rozgrywek Stilon musiał jeszcze walczyć o utrzymanie w barażach ze Ślęzą Wrocław. Występy w tych meczach oraz strzelone bramki wliczono do ogólnego bilansu zawodników.

Kolejność spotkań

Ślęza Wrocław - Stilon Gorzów 0:5 Drozdowicz 2, Traore 2, Piątkowski
Stilon Gorzów - Ślęza Wrocław 1:0 Sawala

Mecz Ślęza - Stilon rozegrano we Wrocławiu, na stadionie Śląska.

Kadra

BRZOSTOWSKI Dariusz (1978, Dyskobolia Grodzisk) - 7
DŁONIAK Dawid (1980) - 20
HŁADOWCZAK Jakub (1987, Widzew Łódź) - 2
JANUKIEWICZ Radosław (1984, AO Xanthi) - 7
ZATOR Marek (1991, Znicz Trzemeszno)
CHROBOT Arkadiusz (1978) - 1
CIECIURA Jakub (1983, Hetman Zamość) - 16 - 2
DROZDOWICZ Emil (1986, Lechia Zielona Góra) - 34 - 14
GACA Robert (1980) - 19
IBRAHIM Sunday (1980, Hutnik Kraków) - 9
JAKOSZ Grzegorz (1979, Odra Wodzisław) - 10
KACZMARCZYK Krzysztof (1980, Polonia Słubice) - 19
KACZOROWSKI Paweł (1974, Warta Poznań) - 19 - 1
KOZIOŁA Robert (1981) - 7
ŁUSZKIEWICZ Adrian (1986, Lechia Zielona Góra) - 29
MALINOWSKI Maciej (1977) - 14 - 3
MALISZEWSKI Łukasz (1985) - 33 - 2
MICHALSKI Krzysztof (1978, Polonia Warszawa) - 15
MILKOWSKI Mateusz (1987, Chrobry Głogów) - 7
OBEM Brain Marcellinus (1986, Polonia II Warszawa) - 5
PAWLAK Tomasz (1980) - 2
PETRIK Josef (1980, Pelikan Łowicz) - 25
PIĄTKOWSKI Mateusz (1984, Gawin Królewska Wola) - 16 - 4
RUMINKIEWICZ Tomasz (1979) - 11
RUSZKUL Piotr (1985, Górnik Zabrze) - 14 - 2
SAWALA Szymon (1982, Olympiakos Volos) - 32 - 3
SING Robert (1986, Yverdon Sports FC) - 8
SUDOŁ Michał (1987, AKS Strzegom) - 5
SZAŁAS Damian (1988) - 26
SZAŁEK Jakub (1987, Chemik Police) - 3
SZCZUREK Mateusz (1988) - 1
TETTEH Patrick (1979, Accra Hearts of Oak SC)
TRAORE Mohamadou (1982, Glinik Gorlice) - 16 - 10
TRUSZCZYŃSKI Maciej (1981, Vaasan Palloseura) - 13
WIĘCKOWSKI Adam (1978) - 15 - 1
WOLBAUM Mariusz (1989, Tęcza Krosno Odrzańskie)
ZIEMNIAK Krzysztof (1984) - 19

Trenerzy

KOWALSKI Grzegorz (1963) - 6
JAKOŁCEWICZ Czesław (1961) - 13
BRONISZEWSKI Mieczysław (1948) - 8
TOPOLSKI Adam (1951) - 9