ZKS Stilon Gorzów


1951

Tabela

Klasa Powiatowa (Gorzów, Grupa 1)
1. Włókniarz Gorzów 10 18 31:6 - baraż
2. Wojskowy KS Legia Gorzów 10 17 56:8
3. Unia Witnica 10 11 22:18
4. Kolejarz Kostrzyn 10 6 15:31
5. LZS Santok 10 5 13:42
6. Gwardia II Gorzów 10 3 8:33

Uwaga: błąd w bilansie bramek (145:138).

Kolejność spotkań

Włókniarz Gorzów - LZS Santok 4:0 Szewczyk 2, Jasiński, Pańczak
Kolejarz Kostrzyn - Włókniarz Gorzów 0:1 ?
WKS Legia Gorzów - Włókniarz Gorzów 1:1 ?
Włókniarz Gorzów - Unia Witnica 2:0 Pańczak, Szewczyk
Włókniarz Gorzów - Gwardia II Gorzów 7:1 ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?
LZS Santok - Włókniarz Gorzów 1:7 ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?
Włókniarz Gorzów - Kolejarz Kostrzyn 3:0 wo.
Włókniarz Gorzów - WKS Legia Gorzów 3:2 ?, ?, ?
Unia Witnica - Włókniarz Gorzów 1:1 ?
Gwardia II Gorzów - Włókniarz Gorzów 0:2 ?, ?

Następnie latem odbywała się kolejna runda eliminacja o wejście do klasy wojewódzkiej. Dwadzieścia cztery drużyny walczyły w sześciu grupach o awans do dalszej fazy.

Tabela

Półfinał eliminacji o wejście do klasy wojewódzkiej (Grupa 2)
1. Włókniarz Gorzów 6 ? ??:??
2. Wojskowy KS Międzyrzecz 6 ? ??:??
3. Ogniwo Zielona Góra 6 ? ??:??
4. Gwardia Słubice 6 ? ??:??

Kolejność spotkań

Włókniarz Gorzów - Wojskowy KS Międzyrzecz ?:?
Włókniarz Gorzów - Ogniwo Zielona Góra 3:1 Pocałuj 2, Nowicki
Włókniarz Gorzów - Gwardia Słubice ?:?
Wojskowy KS Międzyrzecz - Włókniarz Gorzów ?:?
Ogniwo Zielona Góra - Włókniarz Gorzów ?:?
Gwardia Słubice - Włókniarz Gorzów ?:?

Ostatnim etapem rozgrywek były finały z udziałem sześciu najlepszych drużyn. Włókniarz Gorzów awansował dzięki powiększeniu od 1952 r. klasy wojewódzkiej do aż czterech grup.

Tabela

1. Gwardia Krosno Odrzańskie 10 ?? ??:?? - awans
2. Spójnia Międzyrzecz 10 ?? ??:?? - awans
3. Gwardia Głogów 10 ?? ??:??
4. Włókniarz Gorzów 10 ?? ??:??
5. Unia Iłowa 10 ?? ??:??
6. Gwardia Gorzów 10 ?? ??:??

Kolejność spotkań

Spójnia Międzyrzecz - Włókniarz Gorzów 6:2 ?, ?
Włókniarz Gorzów - Gwardia Głogów 2:1 ?, ?
Gwardia Gorzów - Włókniarz Gorzów 0:3 Szewczyk 2, Szczęsny
Unia Iłowa - Włókniarz Gorzów 3:3 ?, ?, ?
Włókniarz Gorzów - Gwardia Krosno Odrzańskie 2:4 Jasiński, Szczęsny
Włókniarz Gorzów - Spójnia Międzyrzecz 1:2 ?
Gwardia Głogów - Włókniarz Gorzów ?:?
Włókniarz Gorzów - Gwardia Gorzów 3:0 Pańczak, Jasiński, Smereczyński
Włókniarz Gorzów - Unia Iłowa ?:?
Gwardia Krosno Odrzańskie - Włókniarz Gorzów ?:?

Kadra

GOLCZAK Bronisław (1924)
BACH Zbigniew (1927)
HAREWICZ Ryszard
JASIŃSKI Zdzisław
KOWALCZYK
MARCINKIEWICZ Albin (1930)
MARCINKIEWICZ Leonard (1926, Kolejarz Gorzów)
NOWAKOWSKI Władysław
NOWICKI Edmund
PAŃCZAK Aleksander
PAPCIAK
POCAŁUJ
SKRZYPEK
SMERECZYŃSKI
SOBAŃSKI
SZCZĘSNY Jan (1922)
SZEWCZYK Mieczysław (1921)
ZACHARA Roman (1933)

Trener

BAŁA Władysław
MARCINKIEWICZ Leonard (1926)