ZKS Stilon Gorzów


1953

Tabela

Klasa A (Zielona Góra)
1. Stal Nowa Sól 22 39 111:34 - baraż
2. Unia Gorzów 22 37 68:20 - baraż
3. GWKS Żagań (b) 22 33 75:35
4. Gwardia Krosno Odrzańskie 22 24 60:54
5. Spójnia Świebodzin 22 24 47:46
6. Kolejarz Zbąszynek 22 23 52:59
7. Gwardia Gorzów 22 18 58:75
8. Ogniwo Sulechów 22 17 43:53
9. LZS Babimost 22 16 47:74
10. Unia Iłowa 22 15 43:69 - spadek
11. Gwardia Zielona Góra 22 11 36:71 - spadek
12. Spójnia Gubin 22 7 24:74 - spadek

Kolejność spotkań

Unia Gorzów - Gwardia Zielona Góra 3:0 ?, ?, ?
LZS Babimost - Unia Gorzów 1:4 ?, ?, ?, ?
Stal Nowa Sól - Unia Gorzów 4:0
Unia Gorzów - Gwardia Gorzów 6:1 ?, ?, ?, ?, ?, ?
Gwardia Krosno Odrzańskie - Unia Gorzów 2:5 ?, ?, ?, ?, ?
Kolejarz Zbąszynek - Unia Gorzów 0:1 ?
Unia Gorzów - Spójnia Świebodzin 3:0 ?, ?, ?
Ogniwo Sulechów - Unia Gorzów 0:2 ?, ?
Unia Iłowa - Unia Gorzów 3:3 ?, ?, ?
Unia Gorzów - GWKS Żagań 1:0 ?
Spójnia Gubin - Unia Gorzów 0:1 ?
Gwardia Zielona Góra - Unia Gorzów 0:0
Unia Gorzów - LZS Babimost 4:2 ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - Stal Nowa Sól 2:3 ?, ?
Gwardia Gorzów - Unia Gorzów 1:4 ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - Gwardia Krosno Odrzańskie 5:1 ?, ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - Kolejarz Zbąszynek 5:0 ?, ?, ?, ?, ?
Spójnia Świebodzin - Unia Gorzów 0:2 ?, ?
Unia Gorzów - Ogniwo Sulechów 2:0 ?, ?
Unia Gorzów - Unia Iłowa 10:0 ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?
GWKS Żagań - Unia Gorzów 1:1 ?
Unia Gorzów - Spójnia Gubin 4:1 ?, ?, ?, ?

Czołowe zespoły poznańskiej, szczecińskiej i zielonogórskiej Klasy A walczyły o dwa miejsca w Klasie MW. Przeciwnikami Unii Gorzów były następujące drużyny: Stal Nowa Sól, Kolejarz Stargard Szczeciński, Kolejarz Kępno, oraz Unia Szczecin i GWKS Poznań.

Tabela

Playoff o awans do Klasy MW
1. Kolejarz Kępno 6 10 10:4 - awans
2. Unia Gorzów 6 10 17:5 - awans
3. Stal Nowa Sól 6 2 7:15
4. Kolejarz Stargard Szczeciński 6 2 5:17

Zespoły GWKS-u Poznań i Unii Szczecin wycofały się w trakcie rozgrywek.

Kolejność spotkań

Stal Nowa Sól - Unia Gorzów 2:3 Rak, Kiełbasa, A. Marcinkiewicz
Unia Szczecin - Unia Gorzów 1:7 ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - Kolejarz Stargard Szczeciński 6:1 ?, ?, ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - GWKS Poznań 1:0 ?
Kolejarz Kępno - Unia Gorzów 2:1 Rak
Unia Gorzów - Kolejarz Kępno 1:0 Kupis
GWKS Poznań - Unia Gorzów 2:1 Kupis
Kolejarz Stargard Szczeciński - Unia Gorzów 0:2 ?, ?
Unia Gorzów - Stal Nowa Sól 4:0 Holewik 2, A. Marcinkiewicz, Bach

Mecze Unia Sz. - Unia G., Unia G. - GWKS i GWKS - Unia G. zostały anulowane.

Po zakończeniu rozgrywek rozegrano dodatkowy mecz o "mistrzostwo zmagań o wejście do Klasy MW".

Kolejność spotkań

Kolejarz Kępno - Unia Gorzów 4:0

Mecz ten odbył się w Poznaniu.

Kadra

KRAWCZYK Reinhold (1930)
TATARA Tadeusz (1924)
BACH Zbigniew (1927)
GEBUR Antoni (1934, Unia II Chorzów)
HOLEWIK Henryk (1930, Unia II Chorzów)
JASIŃSKI Zdzisław
KIEŁBASA Bernard (1935)
KUPIS Henryk
LASECKI Rudolf
MARCINKIEWICZ Albin (1930, Kolejarz Gorzów)
MARCINKIEWICZ Leonard (1926)
NOWAKOWSKI Władysław
PETEREK Jerzy (1936, Unia II Chorzów)
RAK Rudolf (1933)
WOLAK Zdzisław (1935)
WOŹNICZAK Karol (1923)
ZYGMUNT Jan

Trener

TIM Franciszek (1924)