ZKS Stilon Gorzów


1958

Tabela

Klasa Okręgowa (Zielona Góra)
1. Unia Gorzów 20 32 79:23 - baraż
2. Warta Gorzów 20 30 54:21
3. Lechia Zielona Góra 20 26 45:22
4. Polonia Nowa Sól 20 26 49:33
5. Promień Żary 20 19 47:45
6. Odra Krosno Odrzańskie 20 17 37:37
7. Olimpia Świebodzin 20 17 39:51
8. Orzeł Międzyrzecz 20 14 30:47
9. Włókniarz Żary (b) 20 14 29:48
10. Iskra Wymiarki 20 14 32:57
11. Unia Kunice Żarskie (b) 20 9 24:79 - spadek

Uwaga: błąd w bilansie punktów i bramek (218 - 465:463).

Kolejność spotkań

Unia Gorzów - Unia Kunice Żarskie 7:3 Dragon 3, Cichosz, Lasecki, Kaczmarek, Michalik
Promień Żary - Unia Gorzów 0:7 Dragon 3, Cichosz, Lasecki, Kaczmarek, Stupiński
Unia Gorzów - Odra Krosno Odrzańskie 1:1 Gierszanin
Lechia Zielona Góra - Unia Gorzów 3:0
Unia Gorzów - Orzeł Międzyrzecz 7:0 Cichosz 3, Kaczmarek 2, Dragon, Bach
Warta Gorzów - Unia Gorzów 3:2 Lasecki 2
Iskra Wymiarki - Unia Gorzów 0:4 Lasecki 3, Cichosz
Unia Gorzów - Olimpia Świebodzin 4:1 ?, ?, ?, ?
Polonia Nowa Sól - Unia Gorzów 2:1 ?
Unia Gorzów - Włókniarz Żary 3:1 Wierciochin, Stupiński, Cichosz
Włókniarz Żary - Unia Gorzów 1:3 ?, ?, ?
Unia Gorzów - Polonia Nowa Sól 4:1 Dragon 2, Cichosz 2
Olimpia Świebodzin - Unia Gorzów 1:8 Stupiński 3, Dragon 3, Bach, Cichosz
Unia Gorzów - Iskra Wymiarki 10:2 ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?
Unia Gorzów - Warta Gorzów 1:1 ?
Orzeł Międzyrzecz - Unia Gorzów 0:3 Cichosz 2, Dragon
Unia Gorzów - Lechia Zielona Góra 3:1 Cichosz, Wolak, Lasecki
Odra Krosno Odrzańskie - Unia Gorzów 1:3 Lasecki 2, s.
Unia Gorzów - Promień Żary 2:0 Cichosz, Dragon
Unia Kunice Żarskie - Unia Gorzów 1:6 ?, ?, ?, ?, ?, ?

Mistrzowie klas okręgowych walczyli w grupach o miejsce w II lidze. Przeciwnikami Unii Gorzów były następujące drużyny: Czarni Szczecin, Warmia Olsztyn, Polonia Warszawa.

Tabela

Playoff o awans do II ligi (Grupa 3)
1. Polonia Warszawa 6 10 15:4 - awans
2. Czarni Szczecin 6 6 9:11
3. Warmia Olsztyn 6 5 7:10
4. Unia Gorzów 6 3 7:13

Kolejność spotkań

Unia Gorzów - Czarni Szczecin 0:1
Warmia Olsztyn - Unia Gorzów 3:3 Cichosz 2, Kaczmarek
Polonia Warszawa - Unia Gorzów 5:1 Bach
Unia Gorzów - Polonia Warszawa 1:1 Stupiński
Unia Gorzów - Warmia Olsztyn 0:1
Czarni Szczecin - Unia Gorzów 2:2 Kaczmarek, Dragon

Kadra

KRAWCZYK Reinhold (1930)
KUŹNIK Jerzy (1935, Śląsk Świętochłowice)
BACH Zbigniew (1927)
BRYNIARSKI Lucjan (1938)
BYCZEK Zdzisław (1941)
CICHOSZ Marian (1934)
DE MARTIN Lothar (1935, Polonia Piekary Śląskie)
DRAGON Roman (1932, Górnik Świętochłowice)
GIERSZANIN Zbigniew (1934)
HOLEWIK Henryk (1930)
JUSIS Zdzisław (1932)
KACZMAREK Jerzy (1937)
KUPIS Henryk
LASECKI Edward (1923)
LASECKI Rudolf
ŁUCZAJ Władysław (1936)
MICHALIK Jerzy (1932)
MIESZCZAŃSKI Stanisław (1937)
PIEC Jerzy (1934)
SMELTY Jan (1935)
STUPIŃSKI Tadeusz (1929, Orzeł Międzyrzecz)
SYSKA
WIERCIOCHIN Kazimierz
WILCZAK Henryk (1941)
WOLAK Zdzisław (1935)
ZACHARCZUK Władysław

Trener

ROGOSZ Stanisław