ZKS Stilon Gorzów


1959

Tabela

Klasa Okręgowa (Zielona Góra)
1. Unia Gorzów 22 31 68:24 - baraż
2. Warta Gorzów 22 29 53:28
3. Orzeł Międzyrzecz 22 27 61:39
4. Włókniarz Żary 22 25 41:34
5. Promień Żary 22 24 57:31
6. Olimpia Świebodzin 22 23 40:46
7. Lechia Zielona Góra 22 22 43:31
8. Polonia Nowa Sól 22 21 32:63
9. Odra Krosno Odrzańskie 22 20 35:38
10. Lubuszanka Zielona Góra (b) 22 20 37:48
11. Iskra Wymiarki 22 12 28:62 - spadek
12. Pogoń Skwierzyna (b) 22 10 26:77 - spadek

Kolejność spotkań

Unia Gorzów - Polonia Nowa Sól 7:1 Kaczmarek 3, Lasecki 2, Gawacki, Bach
Orzeł Międzyrzecz - Unia Gorzów 0:2 Kaczmarek, Dragon
Unia Gorzów - Lubuszanka Zielona Góra 3:0 Wolak, Gawacki, Stupiński
Odra Krosno Odrzańskie - Unia Gorzów 1:3 Lasecki, Dragon, Cichosz
Unia Gorzów - Promień Żary 3:0 Cichosz 2, Gawacki
Lechia Zielona Góra - Unia Gorzów 0:1 Wolak
Pogoń Skwierzyna - Unia Gorzów 1:5 Wolak 2, Cichosz, Lasecki, Dragon
Unia Gorzów - Olimpia Świebodzin 5:0 Lasecki 3, Dragon, Wolak
Warta Gorzów - Unia Gorzów 1:2 Lasecki, Kaczmarek
Unia Gorzów - Iskra Wymiarki 7:1 Kaczmarek 3, Lasecki 2, Dragon, Cichosz
Włókniarz Żary - Unia Gorzów 3:1 Wolak
Unia Gorzów - Włókniarz Żary 0:1
Iskra Wymiarki - Unia Gorzów 2:5 Cichosz 3, Stupiński, Dragon
Unia Gorzów - Warta Gorzów 1:1 Bach
Olimpia Świebodzin - Unia Gorzów 1:0
Unia Gorzów - Pogoń Skwierzyna 7:0 De Martin 2, Dragon 2, Gawacki 2, Lasecki
Unia Gorzów - Lechia Zielona Góra 3:0 Cichosz 2, Dragon
Promień Żary - Unia Gorzów 2:2 Cichosz, Dragon
Unia Gorzów - Odra Krosno Odrzańskie 2:3 Lasecki, Gawacki
Lubuszanka Zielona Góra - Unia Gorzów 3:2 Lasecki, Dragon
Unia Gorzów - Orzeł Międzyrzecz 2:2 Dragon, De Martin
Polonia Nowa Sól - Unia Gorzów 1:5 Cichosz 3, Woźniak, Lasecki

Mistrzowie klas okręgowych walczyli w grupach o miejsce w II lidze. Przeciwnikami Unii Gorzów były następujące drużyny: Polonia Poznań, Lotnik Warszawa, Pafawag Wrocław.

Tabela

Playoff o awans do II ligi (Grupa 2)
1. Unia Gorzów 6 8 15:11 - awans
2. Pafawag Wrocław 6 7 13:9
3. Lotnik Warszawa 6 6 9:8
4. Polonia Poznań 6 3 12:21

Kolejność spotkań

Polonia Poznań - Unia Gorzów 3:5 Dragon 2, Cichosz, Kaszyca, De Martin
Unia Gorzów - Lotnik Warszawa 2:1 De Martin, Kaszyca
Pafawag Wrocław - Unia Gorzów 3:2 Lasecki 2
Unia Gorzów - Pafawag Wrocław 2:1 Dragon, De Martin
Lotnik Warszawa - Unia Gorzów 2:0
Unia Gorzów - Polonia Poznań 4:1 Kaczmarek 2, Gawacki, Lasecki

Kadra

KOZIELSKI Edward (1934, Piast Nowa Ruda) - ??
KUŹNIK Jerzy (1935) - ??
BACH Zbigniew (1927) - ?? - 2
CICHOSZ Marian (1934) - ?? - 15
DE MARTIN Lothar (1935) - ?? - 6
DRAGON Roman (1932) - ?? - 15
GAWACKI Jerzy (1935, Górnik Świętochłowice) - ?? - 7
HOLEWIK Henryk (1930) - ??
JUSIS Zdzisław (1932) - ??
KACZMAREK Jerzy (1937) - ?? - 10
KASZYCA Jerzy (1943) - ?? - 2
LASECKI Edward (1923) - ?? - 17
ŁUCZAJ Władysław (1936) - ??
MIESZCZAŃSKI Stanisław (1937) - ??
STUPIŃSKI Tadeusz (1929) - ?? - 2
WILCZAK Henryk (1941) - ??
WOLAK Zdzisław (1935) - ?? - 6
WOŹNIAK Henryk (Warta Poznań) - ?? - 1
ZACHARCZUK Władysław - ??

Trener

KAROLEK Feliks (1919) - 28