ZKS Stilon Gorzów


1964/65

Tabela

Klasa Okręgowa (Zielona Góra)
1. Czarni Żagań 22 29 42:24 - baraż
2. Stilon Gorzów (b) 22 29 45:31 - baraż
3. Warta Gorzów 22 27 32:26
4. Promień Żary 22 26 38:32
5. Gubinianka Gubin 22 25 35:21
6. Wiarus Krosno Odrzańskie 22 25 34:26
7. Piast Sulechów 22 21 31:36
8. Lechia Zielona Góra 22 20 23:28
9. Orzeł Międzyrzecz 22 20 29:35
10. Chrobry Głogów (b) 22 16 25:34
11. Polonia Nowa Sól 22 16 23:34 - spadek
12. Olimpia Świebodzin 22 10 17:47 - spadek

Kolejność spotkań

Stilon Gorzów - Czarni Żagań 3:1 Lisiewicz, Trzęsiok, Okoń
Lechia Zielona Góra - Stilon Gorzów 1:1 Prządka
Stilon Gorzów - Olimpia Świebodzin 6:0 Prządka 2, Trzęsiok, Sędziak, Lisiewicz, s.
Promień Żary - Stilon Gorzów 4:3 Prządka, Lisiewicz, Mazur
Stilon Gorzów - Polonia Nowa Sól 2:1 Trzęsiok, Sędziak
Chrobry Głogów - Stilon Gorzów 1:2 Lisiewicz 2
Stilon Gorzów - Wiarus Krosno Odrzańskie 1:2 Lisiewicz
Piast Sulechów - Stilon Gorzów 4:1 Trzęsiok
Stilon Gorzów - Gubinianka Gubin 3:2 Lisiewicz 3
Orzeł Międzyrzecz - Stilon Gorzów 3:0
Stilon Gorzów - Warta Gorzów 3:2 Lisiewicz 3
Warta Gorzów - Stilon Gorzów 2:0
Stilon Gorzów - Orzeł Międzyrzecz 3:1 Sędziak 2, Lisiewicz
Gubinianka Gubin - Stilon Gorzów 0:0
Stilon Gorzów - Piast Sulechów 5:1 Lisiewicz 2, Nowicki 2, Wilczak
Wiarus Krosno Odrzańskie - Stilon Gorzów 0:1 ?
Stilon Gorzów - Chrobry Głogów 2:0 Prządka, Okoń
Polonia Nowa Sól - Stilon Gorzów 2:3 Prządka 2, Błaszczyk
Stilon Gorzów - Promień Żary 4:3 Łuczaj, Nowicki, Jańczak, s.
Olimpia Świebodzin - Stilon Gorzów 1:0
Stilon Gorzów - Lechia Zielona Góra 2:0 Lisiewicz 2
Czarni Żagań - Stilon Gorzów 0:0

Po zakończeniu rozgrywek rozegrano dodatkowy mecz o mistrzostwo Klasy Okręgowej, pomiędzy Stilonem, a Czarnymi.

Kolejność spotkań

Czarni Żagań - Stilon Gorzów 4:1 Nowicki

Mecz rozegrano w Zielonej Górze.

Czołowe zespoły klas okręgowych walczyły w grupach o miejsce w II lidze. Przeciwnikami Stilonu były następujące drużyny: Karpaty Krosno, Górnik Ruda Śląska, Bielawianka Bielawa, Czarni Radom, KS Nysa.

Tabela

Playoff o awans do II ligi (Grupa 1)
1. Górnik Ruda Śląska 10 16 19:6 - awans
2. Karpaty Krosno 10 13 21:10
3. Bielawianka Bielawa 10 12 17:8
4. Czarni Radom 10 11 15:16
5. KS Nysa 10 7 19:24
6. Stilon Gorzów 10 1 8:35

Kolejność spotkań

Karpaty Krosno - Stilon Gorzów 2:0
Stilon Gorzów - Górnik Ruda Śląska 1:3 Dziadul
Bielawianka Bielawa - Stilon Gorzów 4:0
Czarni Radom - Stilon Gorzów 5:2 Gawłowicz, Nowicki
Stilon Gorzów - KS Nysa 2:2 Dziadul, Sędziak
Stilon Gorzów - Karpaty Krosno 0:4
Górnik Ruda Śląska - Stilon Gorzów 4:0
Stilon Gorzów - Bielawianka Bielawa 1:3 Nowicki
Stilon Gorzów - Czarni Radom 1:2 Prządka
KS Nysa - Stilon Gorzów 6:1 Gronia

Kadra

BUCHOWIECKI Wacław
KOZIELSKI Edward (1934)
MISTECKI Ryszard
STASZEWSKI Tadeusz (1938)
ADAMSKI Stanisław (1945)
BŁASZCZYK
CHOJNA Stefan
DZIADUL Jerzy (1942, Promień Żary)
GAWŁOWICZ Tadeusz (1939)
GRONIA
JAŃCZAK Henryk (1933)
JUSIS Zdzisław (1932)
KASPERSKI Bernard (1940, Promień Opalenica)
LISIEWICZ Kazimierz (1939)
ŁUCZAJ Władysław (1936)
MAZUR Eugeniusz (1937)
NOWAK Józef (1941)
NOWICKI Jerzy (1940)
OKOŃ
PRZĄDKA Manfred (1941)
RATAJCZAK Ryszard (1946)
SĘDZIAK Tadeusz (1938)
SZMAGALSKI Bogdan (1938)
TRZĘSIOK Piotr (1945)
WILCZAK Henryk (1941)

Trenerzy

BACH Zbigniew (1927)
STUPIŃSKI Tadeusz (1930)