ZKS Stilon Gorzów


RYWALE ZKS STILON

Jak wynika z bilansu, najczęstszymi rywalami Stilonu na przestrzeni lat były ekipy Chrobrego (Gwardii) Głogów - 46 meczow, Pogoni (Stali, Termostalu, Olimpii) Świebodzin - 46, Arki (Stali, Polonii, Dozametu) Nowa Sól - 42, Orła (Spójni, Sparty) Międzyrzecz - 41, Warty (Kolejarza) Gorzów - 39. Z zestawienia wynika też fakt, iż często Stilon z nisko notowanymi rywalami przegrywał, a z tzw. "firmami" nierzadko wygrywał (mówi się, że niektóre zespoły gorzowianom "leżą", a niektóre "nie leżą").

Ciekawostkę stanowi fakt dość sporej ilości spotkań "derbowych", jakie rozgrywali stilonowcy. Obecnie pojęcie derby oznacza mecz z ekipą z Zielonej Góry, Nowej Soli, czy nawet z Pomorza Zachodniego, wcześniej "prawdziwymi" derbami określano pojedynki z innymi zespołami z Gorzowa. Poza 39 meczami z Wartą Gorzów, niebiesko-biali rywalizowali w lidze także z: Gwardią (6 m.), Sokołem (5), Stalą (3), Gwardia II (2), WKS (2) i Wartą II (2).

Lp.

Rywal

M Z-R-P BZ:BS
1. ADMIRA Teletra Poznań 2 1-1-0 6:2
2. AKS GÓRNIK Niwka (Sosnowiec) 2 0-2-0 2:2
3. ALUMINIUM (Zagłębie, Górnik) Konin 8 1-6-1 5:7
4a. AMICA Wronki 3 1-0-2 2:4
4b. AMICA II Wronki 7 3-0-4 10:11
5. ARKA Gdynia 14 4-6-4 18:14
6. ARKA (Stal, Polonia, Dozamet) Nowa Sól 43 22-8-13 84:56
7. ARKONIA (Gwardia) Szczecin 10 4-2-4 10:12
8. BAŁTYK Gdynia 22 8-8-6 28:31
9. BESKID (Włókniarz) Andrychów 1 0-0-1 1:4
10. BIELAWIANKA Bielawa 6 2-2-2 11:13
11. BKS Bydgoszcz 1 0-0-1 0:3
12. BKS STAL Bielsko-Biała 2 1-0-1 2:3
13. BŁĘKITNI Kielce 1 0-0-1 0:1
14. BŁĘKITNI Lubno 8 3-2-3 17:9
15. BŁĘKITNI (Fadom) Nowogród Bobrzański 4 1-1-2 5:5
16. BŁĘKITNI (Kolejarz) Stargard Szczeciński 10 5-4-1 17:8
17. BŁĘKITNI Toporów 2 2-0-0 7:1
18. BUDOWLANI Gozdnica 4 2-0-2 5:6
19. BUDOWLANI Lubsko 18 12-2-4 43:10
20. BUDOWLANI Murzynowo 1 1-0-0 3:0
21. BUDOWLANI (Lubuszanka) Zielona Góra 25 12-5-8 44:25
22. BUG Wyszków 2 1-1-0 6:2
23. BYSTRZYCA Kąty Wrocławskie 5 4-1-0 11:2
24. CALISIA Kalisz 2 0-1-1 3:6
25. CARINA (Sparta, Polonia, Gubinianka, Granica) Gubin 23 9-3-11 37:36
26. CELULOZA Kostrzyn 26 16-7-3 45:12
27. CHEMIK Bydgoszcz 2 1-0-1 4:1
28. CHEMIK (Pomerania, KP) Police 21 7-3-11 21:23
29. CHROBRY (Gwardia) Głogów 46* 20-13-12 67:46
30. CONCORDIA Knurów 2 0-2-0 4:4
31. CONCORDIA Piotrków Trybunalski 2 1-0-1 4:5
32. CRACOVIA Kraków 1 0-0-1 0:1
33. CZARNI Radom 2 0-0-2 3:7
34. CZARNI Słupsk 1 1-0-0 5:2
35. CZARNI (Unia) Szczecin 3 1-1-1 9:4
36. CZARNI (Unia, Budowlani, Chrobry) Witnica 23* 13-6-2 40:25
37. CZARNI Żagań 26 14-7-5 46:24
38. DARŁOVIA Darłowo 2 2-0-0 7:1
39. DĄB II Dębno 2 1-1-0 4:2
40. DĄB (Budowlani) Poznań 2 1-0-1 1:2
41. DĄB Przybyszów 6 3-3-0 15:4
42. DELTA Stare Polichno 2 1-0-1 8:3
43. DOLCAN Ząbki 6 1-2-3 6:9
44a. DYSKOBOLIA Grodzisk Wielkopolski 2 0-0-2 1:4
44b. DYSKOBOLIA II Grodzisk Wielkopolski 2 0-0-2 0:4
45. ELANA Toruń 4 2-1-1 8:6
46. ENERGETYK Gryfino 5 3-1-1 9:3
47. FLOTA Świnoujście 16 2-5-9 15:28
48. FORMACJA Mostki 9 5-2-2 13:8
49. FOTO-HIGIENA Gać 5 3-1-1 7:4
50. GAWIN Królewska Wola 4 2-0-2 5:4
51. GKS (Górnik) Jastrzębie 12 2-5-5 11:17
52. GKS Katowice 12 6-4-2 16:14
53. GKS Kobierzyce 2 2-0-0 5:1
54. GKS Tychy 8 6-1-1 13:6
55. GOPLANIA Inowrocław 2 1-0-1 4:2
56. GÓRNIK Łęczna 6 2-2-2 7:9
57. GÓRNIK MK Katowice 2 1-0-1 1:2
58. GÓRNIK Polkowice 7 1-1-5 4:11
59. GÓRNIK Pszów 7 1-0-6 6:13
60. GÓRNIK Radlin 4 0-1-3 3:9
61. GÓRNIK (KP) Wałbrzych 26 10-8-8 28:26
62. GÓRNIK Zabrze 2 1-0-1 1:1
63. GÓRNIK Złotoryja 1 1-0-0 1:0
63. GRUNWALD Halemba (Ruda Śląska) 4 1-1-2 5:7
64. GRUNWALD (GWKS) Poznań 5 2-0-3 5:6
65. GRYF Słupsk 5 3-0-2 6:6
66a. GWARDIA Gorzów 6* 4-0-0 16:2
66b. GWARDIA II Gorzów 2* 0-0-0 0:0
67. GWARDIA Koszalin 14 8-4-2 19:12
68. GWARDIA Strzelce Krajeńskie 2* 1-0-0 4:0
69. GWARDIA Warszawa 14 4-3-7 7:14
70. GWARDIA Zielona Góra 2 1-1-0 3:0
71. GWKS Żagań 2 1-1-0 2:1
72. HUTNIK Kraków 2 1-0-1 1:2
73. HUTNIK Warszawa 3 3-0-0 8:2
74. IGLOOPOL Dębica 4 2-1-1 8:4
75. ILANKA Rzepin 9 5-3-1 22:9
76. INKOPAX Wrocław 2 0-1-1 3:7
77. ISKRA Janczewo 4 1-1-2 3:2
78. ISKRA Wymiarki 6 6-0-0 37:7
79. JAGIELLONIA Białystok 2 0-1-1 0:4
80. KARKONOSZE Jelenia Góra 5 3-2-0 10:3
81. KARPATY Krosno 2 0-0-2 0:6
82. KASZTELANIA Santok 8* 5-0-2 14:4
83. KŁOS Pełczyce 2 1-1-0 7:1
84. KMITA Zabierzów 2 1-0-1 4:2
85. KOLEJARZ Kostrzyn 2* 0-0-0 0:0
86. KOLEJARZ Stróże 2 1-0-1 2:2
87. KORONA Borek 2 2-0-0 7:1
88. KORONA Kielce 4 2-0-2 3:5
89. KOSZARAWA Żywiec 2 2-0-0 3:0
90. KOTWICA Kołobrzeg 5 3-1-1 9:5
91. KP Brzeg Dolny 3 1-1-1 4:4
92. KRYSZTAŁ Stronie Śląskie 2 0-0-2 2:4
93. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4 2-1-1 4:3
94a. LECH Poznań 3 0-0-3 4:9
94b. LECH II Poznań 2 2-0-0 5:1
95. LECHIA Dzierżoniów 11 7-4-0 19:3
96a. LECHIA Gdańsk 22 6-13-3 24:20
96b. LECHIA-OLIMPIA Gdańsk 2 1-0-1 2:3
97. LECHIA Zielona Góra 17 7-2-8 20:20
98. LEGIA Warszawa 1 0-0-1 0:2
99. LEŚNIK Międzyzdroje 2 0-2-0 3:3
100. LKS Luboń 2 0-2-0 2:2
101. LKS Nieciecza 2 1-1-0 2:1
102. LOTNIK Warszawa 2 1-0-1 2:3
103. LOTNIK Wrocław 2 0-0-2 1:3
104. LUBNIEWICZANKA Lubniewice 4 1-2-1 7:7
105. LUBUSZANIN (LZS, KS) Drezdenko 19 10-3-6 43:11
106. LZS Bobrówko 4 2-1-1 9:4
107. LZS Grapice 1 1-0-0 2:1
108. ŁKS Łęknica 2 1-1-0 2:1
109. ŁKS Łódź 4 0-0-4 2:8
110. ŁUCZNIK Strzelce Krajeńskie 20 12-5-3 40:16
111. MAŁAPANEW Ozimek 4 0-0-4 1:9
112. MEPROZET Stare Kurowo 4 2-1-1 8:5
113. MGKS Mikulczyce (Sparta Zabrze) 2 0-1-1 1:5
114a. MIEDŹ Legnica 28 7-13-8 24:25
114b. MIEDŹ II Legnica 1 0-1-0 1:1
115. MIESZKO (Spójnia) Gniezno 6 4-1-1 19:8
116. MKS (Metal) Kluczbork 11 3-2-6 10:22
117. MKS (Krisbut) Myszków 6 1-2-3 7:9
118. MKS Nowe Miasteczko 4 3-0-1 9:6
119. MKS (Moto Jelcz) Oława 20 6-9-5 15:16
120. MOSiR Kostrzyn 2 1-0-1 1:2
121. MOTOR Lublin 4 3-1-0 11:3
122. MZKS (KS) Nysa 6 1-2-3 8:16
123. NAPRZÓD Rydułtowy 12 3-4-5 12:14
124. NIELBA Wągrowiec 1 0-0-1 0:3
125a. OBRA (LZS) Babimost 9 5-1-3 20:23
125b. OBRA II Babimost 2 2-0-0 11:1
126. OBRA Bledzew 2 2-0-0 13:1
127. OBRA Kościan 4 1-1-2 5:5
128. ODRA Bytom Odrzański 8 5-2-1 19:5
129. ODRA Górzyca 8 7-1-0 21:2
130a. ODRA Opole 10 4-1-5 12:14
130b. ODRA II Opole 4 2-0-2 4:11
131. ODRA (GKS) Wodzisław Śląski 30 9-9-12 29:39
132. ODRA Wrocław 2 1-1-0 3:0
133. OGNIWO Zielona Góra 2* 1-0-0 3:1
134. OLIMPIA Elbląg 4 0-3-1 2:3
135. OLIMPIA (Gwardia) Poznań 22 4-7-11 18:34
136. ORZEŁ (Spójnia, Sparta) Międzyrzecz 41* 20-9-9 79:42
137. ORZEŁ II Międzyrzecz 2 2-0-0 7:0
138. ORZEŁ Ząbkowice Śląskie 2 1-1-0 4:1
139. OSADNIK Myślibórz 2 2-0-0 5:0
140. OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 3 1-2-0 5:2
141. OTMĘT Krapkowice 4 0-1-3 1:9
142. PAFAWAG Wrocław 2 1-0-1 4:4
143. PIAST (Grunwald) Choszczno 1 1-0-0 2:0
144. PIAST Czerwieńsk 2 2-0-0 9:0
145. PIAST Gliwice 24 10-7-7 23:23
146. PIAST (Unia) Iłowa 8* 3-4-0 22:9
147. PIAST Karnin 9 5-2-2 22:12
148. PIAST Nowa Ruda 8 4-0-4 9:10
149. PIAST (Ogniwo, Sparta, Lech) Sulechów 12 9-1-2 34:8
150. PIAST Żmigród 5 4-1-0 11:4
151. PODBESKIDZIE Bielsko-Biała 8 0-3-5 2:13
152. POGOŃ (Stoczniowiec) Barlinek 5 5-0-0 14:3
153. POGOŃ Krzeszyce 2 2-0-0 14:0
154. POGOŃ Oleśnica 8 2-4-2 9:12
155. POGOŃ Prudnik 2 1-0-1 2:4
156. POGOŃ Skwierzyna 10 8-1-1 37:6
157a. POGOŃ (Kolejarz) Szczecin 20 5-7-8 22:31
157b. POGOŃ II Szczecin 1 1-0-0 2:0
158. POGOŃ (Stal, Termostal, Olimpia) Świebodzin 46 25-9-12 84:40
159. POLAR Wrocław 2 0-1-1 2:3
160. POLMO (Korona) Kożuchów 8 7-1-0 20:2
161. POLONIA Bytom 20 4-5-11 17:27
162. POLONIA Chodzież 3 1-1-1 3:3
163. POLONIA (Stoczniowiec) Gdańsk 14 7-3-4 22:12
164. POLONIA Jastrowie 2 2-0-0 9:0
165. POLONIA (Kolejarz) Kępno 5 1-0-4 2:8
166. POLONIA (Kolejarz) Leszno 3 1-0-2 6:7
167. POLONIA Nowe Kramsko 4 4-0-0 24:3
168. POLONIA Piła 2 1-1-0 5:1
169. POLONIA Poznań 6 4-1-1 13:6
170. POLONIA (Gwardia, Słubiczanka, Odra) Słubice 24* 16-3-3 69:13
171. POLONIA Świdnica 7 4-1-2 14:9
172. POLONIA Trzebnica 4 4-0-0 19:2
173. POLONIA Warszawa 4 1-2-1 7:10
174. POMORZANIN Toruń 2 1-0-1 4:3
175. PROCHOWICZANKA Prochowice 2 2-0-0 8:1
176. PROMIEŃ (Spójnia) Żary 38 13-11-14 56:54
177. PROSNA (Gwardia) Kalisz 2 0-0-2 1:9
178. RADOMIAK Radom 6 4-1-1 7:4
179. RAKÓW Częstochowa 14 4-7-3 18:15
180. RAWIA Rawicz 2 2-0-0 4:1
181. RESOVIA Rzeszów 4 1-2-1 5:5
182. RKS Błonie 3 2-1-0 9:3
183. ROW Rybnik 12 3-5-4 8:13
184. ROZWÓJ Katowice 6 3-3-0 5:2
185. RUCH Chorzów 5 1-0-4 5:9
186. RUCH Radzionków 4 1-2-1 2:3
187. SANDECJA Nowy Sącz 4 1-2-1 5:3
188. SHR Wojcieszyce 4 4-0-0 16:3
189. SIARKA Tarnobrzeg 4 2-1-1 8:3
190. SKALNIK Gracze 4 3-0-1 5:1
191. SOKÓŁ Gorzów 5 2-0-3 7:8
192. SOKÓŁ Pniewy 3 1-0-2 5:6
193. SPARTA Grabik 2 0-2-0 2:2
194. SPARTA Szamotuły 4 2-2-0 8:2
195. SPARTA (Spójnia) Świebodzin 4 3-1-0 10:3
196. SPARTAKUS Zielona Góra 2 2-0-0 5:0
197. SPÓJNIA (Górnik) Ośno Lubuskie 12 10-2-0 36:4
198. SPROTAVIA Szprotawa 20 10-1-9 25:19
199. STAL Gorzów 3* 1-0-0 1:0
200. STAL Jasień 2 0-2-0 0:0
201. STAL Rzeszów 4 1-0-3 3:5
202. STAL Stalowa Wola 11 4-4-3 8:6
203a. STAL (Gwardia, Sulęcinianka) Sulęcin 6 6-0-0 27:1
203b. STAL II (Gwardia II) Sulęcin 1 0-0-1 0:3
204. STAL (Stal Stocznia) Szczecin 21 9-6-6 22:23
205. START Namysłów 4 1-2-1 2:2
206. START Radziejów 1 0-0-1 0:1
207. SYRENA Cybinka 4 3-0-1 14:5
208. SYRENA (Kolejarz) Zbąszynek 8 8-0-0 38:2
209. SZCZAKOWIANKA Jaworzno 4 0-1-3 3:7
210. SZOMBIERKI Bytom 14 5-4-5 15:14
211a. ŚLĄSK Wrocław 8 2-1-5 6:15
211b. ŚLĄSK II Wrocław 5 1-0-4 3:11
212. ŚLĘZA Wrocław 30 12-9-9 35:32
213. ŚWIT Szczecin (Skolwin) 2 1-1-0 3:1
214. TĘCZA (Gwardia, Odra) Krosno Odrzańskie 33* 18-10-4 84:39
215. TOR Dobrzeń Wielki 2 1-0-1 3:1
216. TOR-BUD Baczyna 4 2-0-2 18:5
217. TOROMA Torzym 6 3-0-3 12:6
218. TUR Turek 2 0-2-0 2:2
219. TURÓW Bogatynia 2 0-1-1 0:2
220. UNIA Racibórz 2 1-0-1 1:9
221. UNIA Swarzędz 2 0-1-1 1:2
222. UNIA Żary (Kunice) 8 8-0-0 24:5
223. URAN Trzebicz 4 2-0-2 6:6
224. URANIA Ruda Śląska 12 4-3-5 14:21
225. VICTORIA Jaworzno 4 0-3-1 0:1
226. VICTORIA Wałbrzych 2 0-0-2 1:4
227. VITCOVIA Witkowo 1 1-0-0 1:0
228. WALKA Zabrze 4 1-3-0 3:2
229. WARMIA Olsztyn 2 0-1-1 3:4
230a. WARTA (Kolejarz) Gorzów 39* 16-13-9 42:34
230b. WARTA II Gorzów 2 1-1-0 5:0
231. WARTA Międzychód 2 2-0-0 21:0
232. WARTA (Stal) Poznań 24 12-4-8 31:27
233. WARTA Słońsk 4 3-1-0 12:2
234. WARTA Śrem 3 1-1-1 2:2
235. WARTA Wawrów 2 2-0-0 4:2
236. WARTA Zawiercie 2 1-1-0 2:1
237. WIARUS Krosno Odrzańskie 9 5-1-3 15:11
238. WIDZEW Łódź 7 1-3-3 3:10
239. WIELIM Szczecinek 1 1-0-0 3:0
240. WISŁA Kraków 2 0-1-1 3:5
241. WISŁA Płock 6 1-2-3 6:11
242. WKS Gorzów 2 1-1-0 4:3
243. WKS Międzyrzecz 2* 0-0-0 0:0
244. WŁOCŁAVIA Włocławek 1 1-0-0 5:0

245.

WŁÓKNIARZ Pabianice

2

1-0-1

1:1

246.

WŁÓKNIARZ Żary

13

7-2-4

33:17

247.

WYZWOLENIE Chorzów

4

0-0-4

3:12

248a.

ZAGŁĘBIE Lubin

13

2-8-3

15:19

248b.

ZAGŁĘBIE II Lubin

7

4-1-2

11:9

249.

ZAGŁĘBIE Sosnowiec

3

2-1-0

6:1

250.

ZAGŁĘBIE Wałbrzych

24

10-7-7

27:26

251.

ZASTAL (Stal, Lechia) Zielona Góra

28

15-6-7

42:31

252.

ZAWISZA Bydgoszcz

18

2-5-11

13:33

253.

ZAWISZA Sulechów

2

2-0-0

18:2

254.

ZJEDNOCZENI Przytoczna

4

3-1-0

15:1

255.

ZNICZ Pruszków

4

0-2-2

2:7

256.

ZORZA Kowalów

2

2-0-0

7:2

257.

POGOŃ Siedlce

1

0-0-1

0:3

258.

SANTOS Świebodzin

0

0

0

259.

TS Przylep

0

0

0

260.

RUCH Zdzieszowice

0

0

0

261.

REKORD Bielsko-Biała

0

0

0

262.

STAL Brzeg

0

0

0

263.

SKRA Częstochowa

0

0

0

264.

PNIÓWEK Pawłowice Śląskie

0

0

0

265.

FALUBAZ Zielona Góra

0

0

0

266.

GÓRNIK II Zabrze

0

0

0

267.

UNIA Turza Śląska

0

0

0

268.

POLONIA Głubczyce

0

0

0

269.

GWAREK Tarnowskie Góry

0

0

0

270.

PUSZCZA Niepołomice

0

0

0

* Brak kompletnych danych z następujących sezonów: 1950-52, 1955.

Nazwy klubów są najczęściej ostatnimi używanymi (np. Arka Nowa Sól - wcześniej Dozamet, Polonia, Stal).

Ponadto rywalami Stilonu II w rozgrywkach ligowych były także między innymi:
ADMIRA Gorzów, BŁĘKITNI Dobiegniew, BABIMOJSZCZANKA Babimost, BŁĘKITNI Popowo, BRUNATNI Sieniawa, BÓBR Bobrowice, BIZON Klasztorne, BŁYSKAWICA Lipie Góry, DĄB Dębno, DRAWA Drawno, DARZBÓR Szczecinek, FC Kursko, GWIAZDA Lubczyno, GKP Kłodawa, ISKRA Zemsko, INA Goleniów, ISKRA Gorzów, JEDWAB Gorzów, JEDNOŚĆ Tuczno, KOLEJARZ Rzepin, KORAL Mostkowo, KOTWICA Kórnik, KŁOS Małyszyn, LZS Zieleniec, LZS Glinik, LZS Górki Noteckie, LZS Grodzisko, LZS Siedlice, LZS Bogdaniec, LEŚNIK Lemierzyce, LZS Gościm, LUBUSZANIN Trzcianka, LECH Czaplinek, MEWA Cigacice, NOTEĆ Czarnków, ODRA Nietków, ORZEŁ Boguszyn, ORKAN Długoszyn, ORZEŁ Wałcz, ODRA Chojna, OLIMP Złocieniec, POLONIA Lipki Wielkie, POGOŃ Wężyska, PIAST Mielęcin, PKS Kostrzyn, PKS Dębno, POMORZE Gościno, POLONIA Płoty, PIONIER Szczecin, REMOR Recz, RÓŻA Różanki, RKS Rybakowo, SPÓJNIA Skwierzyna, SANTOS Sarbinowo, STRZAŁA Płotno, SŁOWIAN Deszczno, SULIMIERZANKA Sulimierz, STAR Breń, SĘP Bronowice, SOKÓŁ Granowo, SMOGÓRZANKA Smogóry, ŚWIATOWID Łobez, TARNOVIA Tarnowo Podgórne, VICTORIA Stanowice, VICTORIA Września, WŁÓKNIARZ Zielona Góra, WARTA Kostrzyn, WIATRACZANKA Nowa Niedrzwica, WARTA Kołczyn, WŁÓKNIARZ Okonek, ZRYW Gorzów, ZDROWIE Międzyrzecz, ZNICZ Trzemeszno, ZIELONI Drzeńsk, ZRYW Głęboczek, ZAWISZA Pławin, ZORZA Rolewice.

W rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski Stilon grał także z takimi zespołami jak:
BŁĘKITNI Olbrachtów, GKP Pszczew, ISKRA Małomice, MIESZKO Konotop, PIONIER Zwierzyn, RELAKS Grabice, SPARTAK Deszczno, SPÓJNIA Zielona Góra, ZIELONI Bogaczów.