ZKS Stilon Gorzów


TKKF - PIŁKA NOŻNA mężczyzn

Drużyna oldbojów ZTKKF Stilon istniała co najmniej od 1967 r., kiedy to rozegrała wygrany 4:3 mecz towarzyski z ekipą VEB Chemiefaserkombinat "Wilhelm Pieck" Guben (NRD). W 1968 roku stilonowscy oldboje w kolejnych spotkaniach z "sąsiadami" zza miedzy zremisowali 3:3, oraz wygrali 3:1, a poza tym zwyciężyli LZS-y z Wojcieszyc 7:4 i Santoka 6:2. Pod koniec lat siedemdziesiątych stilonowcy walczyli z zespołem dziennikarzy "FC Publikator" w meczu charytatywnym, a także zaczęli brać udział w rozgrywkach dla drużyn z niższych klas rozgrywkowych o nazwie Puchar Zimy, kilkakrotnie zdobywając to trofeum - między innymi w 1992, 1994, 1995 roku. W latach 80-tych drużyna ZTKKF uczestniczyła także w rundach wstępnych okręgowego Pucharu Polski.

Kilka lat później, w połowie lat 90-tych, oldboje z ZWCh, oprócz gry w zakładowej spartakiadzie, brali udział w licznych w owym okresie turniejach halowych, o mistrzostwo miasta, województwa, bądź o Puchar Wojewody.

Fot. "Stilon Gorzowski".

Od czasu do czasu zespół gorzowski uczestniczył też w podobnych zawodach po zachodniej stronie granicy, między innymi jesienią 1996 roku wygrał 3:1 z PSV Union Eberswalde, zaś w styczniu 1997 (w składzie: Adam Głowacki, Tadeusz Czepiżak, Wojciech Łazowski, Janusz Kochanowski, Edward Bajorek, Mirosław Mozolewski, Roman Krzyżostaniak, Roman Prowiński), zajął drugie miejsce w Furstenwalde, pokonując Eintracht Frankurt n/O, Dynamo i Pneumant Furstenwalde, SC Riesa, a przegrywając ze Stahlą Eisenhuttenstadt oraz Viktorią Frankfurt n/O. Grano także z drużynami Briesen, Dozametem Nowa Sól oraz Dębem Dębno.