ZKS Stilon Gorzów


STILONOWCY w I LIDZE

Wielu zawodników występujących na przestrzeni lat w Stilonie ma na swoim koncie grę w polskiej ekstraklasie. Najczęściej są to piłkarze (np. Lecha Poznań, czy Pogoni Szczecin), którzy przychodzili wzmocnić grający wówczas w II bądź III lidze gorzowski zespół. Czasem zdarzało się, że zawodnik po "wypromowaniu się" w Gorzowie trafiał do drużyn z I ligi - tak było w przypadku np. Niewiadomskiego, Stróżyńskiego, Cecota, czy Burzawy (króla strzelców ekstraklasy w sezonie 1993/94).

Również kilku wychowanków gorzowskiej drużyny próbowało swoich sił na boiskach ekstraklasy. Najlepiej spisywali się bezsprzecznie Twardygrosz, Andruszczak oraz Suwary, którzy przez co najmniej kilka sezonów mieli pewne miejsce w składach I-ligowych ekip. Inni piłkarze - bracia Osieccy, Malinowski i Truszczyński - zaliczyli jedynie epizody, tj. nie więcej jak 13 występów.

Lp. Zawodnik M - B Kluby
1. CICHOSZ Marian 1 Lech
2. KACZMAREK Jerzy 3 Lech
3. PIĄTEK Józef 93 - 17 Arkonia, Garbarnia, Pogoń
4. SĘDZIAK Tadeusz 1 Lech
5. NOWAK Józef 40 - 6 Wisła, ŁKS
6. WEIS Jan 76 - 13 Śląsk
7. PŁOTKA Tadeusz 71 - 1 Lech
8. WIERZBICKI Andrzej 49 - 7 Pogoń
9. BABIJ Tadeusz 36 - 3 Pogoń
10. STYPUŁKOWSKI Jan 27 - 1 Zawisza
11. NIEWIADOMSKI Mariusz 208 - 28 Lech, Warta
12. KRASOWSKI Konrad 33 - 4 Pogoń, Legia
13. KASPERKIEWICZ Mieczysław 11 Widzew
14. KRAWIEC Sławomir 16 ŁKS
15. WOZIŃSKI Krzysztof 32 - 3 ŁKS
16. SIERANT Jacek 80 - 13 Zawisza
17. SZPAKOWSKI Ryszard 182 - 31 Gwardia, Lech
18. FILAS Franciszek 14 Zagłębie L.
19. WACHOWIAK Wiesław 2 Bałtyk
20. BURZAWA Zenon 34 - 22 Sokół P.
21. REJMAN Andrzej 16 Motor
22. KRAUZE Piotr 19 - 1 Bałtyk
23. MAŁACHOWSKI Andrzej 48 Bałtyk
24. TWARDYGROSZ Sławomir 164 - 9 Śląsk, Lech
25. JĘDRZEJEWSKI Krzysztof 4 Pogoń
26. WORONKO Andrzej 156 - 15 Pogoń, Zawisza
27. KOMOSA Marek 45 - 3 Legia, Motor
28. PŁACHTA Marek 147 - 24 ŁKS
29. OSIECKI Wiesław 9 Amica
30. CZERNIAWSKI Marek 62 - 2 Lech
31. LEŚNIAREK Stanisław 1 Śląsk
32. DROŻDŻ Ryszard 34 - 2 Stal M.
33. STRÓŻYŃSKI Jarosław 152 Amica
34. CIEŚLEWICZ Robert 16 Śląsk, Raków
35. KANISZCZEW Aleksandr 3 Legia
36. OSIECKI Mariusz 3 Pogoń
37. SUWARY Tomasz 60 - 6 Amica
38. ANDRUSZCZAK Artur 171 - 10 GKS K., Zagłębie L., Górnik Ł., Lechia
39. RALJUCZENKO Siergiej 24 - 4 Stal M.
40. CECOT Edward 259 - 15 Warta, Zagłębie L., Stomil, Ruch Ch., GKS B.
41. KAMIŃSKI Andrzej 15 Pogoń
42. LATAŁA Wiesław 61 Pogoń
43. STANEK Robert 22 Zagłębie S., Pogoń
44. MALINOWSKI Maciej 13 Lech, Dyskobolia
45. MATLAK Grzegorz 140 - 6 Warta, Lech, Amica, Dyskobolia, Pogoń
46. SOBKOWIAK Waldemar 36 Olimpia
47. APOLINARSKI Krzysztof 4 Warta
48. TRUSZCZYŃSKI Maciej 7 Wisła P.
49. PROKOP Mariusz 61 - 4 Motor
50. UNTON Tomasz 60 - 7 Lechia, Legia, Polonia W., Śląsk
51. MURDZA Zbigniew 33 - 3 Polonia W., Wisła K., Zagłębie L.
52. MALISZEWSKI Łukasz 13 Korona
53. TATAJ Dariusz 28 - 2 Śląsk
54. CAŁKO Marcin 1 Pogoń
55. WIĘCKOWSKI Adam 13 Pogoń
56. MORAWSKI Marcin 27 Widzew
57. KACZMAREK Krzysztof 1 Śląsk
58. BRZOSTOWSKI Dariusz 3 Dyskobolia
59. DROZDOWICZ Emil 27 - 2 Polonia B., Nieciecza, Wisła P.
60. RUSZKUL Piotr 3 Górnik Z.
61. SAWALA Szymon 105 - 8 Amica, Polonia B., GKS B.
62. KACZOROWSKI Paweł 140 - 5 KSZO, Lech, Polonia W., Legia
63. MICHALSKI Krzysztof 41 - 3 Pogoń
64. IBRAHIM Sunday 66 - 5 Wisła K., KSZO, Zagłębie L.
65. CIECIURA Jakub 4 GKS B.
66. JAKOSZ Grzegorz 104 - 6 Górnik Z., Polonia W., Arka, Odra W.
67. HŁADOWCZAK Jakub 6 Widzew
68. JANUKIEWICZ Radosław 100 Śląsk, Zagłębie L., Pogoń, Górnik Z.
69. WOJCIECHOWSKI Paweł 60 - 1 Górnik Z., Cracovia, Polonia B.
70. TOPOLSKI Dawid 41 Świt, Lech, Górnik Ł., Zagłębie S.
71. TRAORE Mohamadou 72 - 12 Zagłębie L., Pogoń
72. CZERKAS Adam 55 - 10 Odra W., ŁKS
73. MACHAJ Mateusz 90 - 6 Lech, Lechia, Śląsk
74. BANASIAK Adam 6 Legia, Widzew
75. CIACH Daniel 3 Polonia W.
76. FECIUCH Krystian 3 Polonia W.
77. GÓRSKI Maciej 25 - 2 Legia, Jagiellonia, Korona
78. JAROŃ Damian 9 Polonia W.
79. ŁUDZIŃSKI Przemysław 31 - 4 Amica, Ruch, Śląsk, Piast

80.

JASIŃSKI Radosław

6

Jagiellonia

81.

PIĄTKOWSKI Mateusz

71 - 24

Jagiellonia, Wisła P.

82.

KACZMARCZYK Krzysztof

3

Nieciecza

83.

MARKOWSKI Michał

13

Zawisza, Nieciecza

84.

KUCHARSKI Dawid

98 - 3

Amica, Lech

85.

OUEDRAOGO Mustapha

15

Pogoń

86.

OKUSZKO Jakub

1

Pogoń

87.

LISOWSKI Paweł

49

Ruch

Tytuły MP zdobywali: Niewiadomski (w 1983 i 1984 r.), Czerniawski (1990), Unton (1995) oraz Ibrahim (1999 i 2001). Ponadto mistrzami zostawali także niektórzy z późniejszych szkoleniowców Stilonu: Peterek (1933, 1934, 1935, 1936, 1938); Korbas (1937); Tim (1952, 1953); Ksol (1953); Słaboszowski (1955, 1956) i Wanat (1967).